09

Νοε 2019

panakr-apollon k14Τον Απόλλωνα αντιμετώπισε το μεσημέρι του Σαββάτου η Κ14 του Πανακρωτηριακού για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου στο Κύπελλο Κ14.

Οι "μπλε" επικράτησαν της ομάδας μας με σκορ 3-1 και διατηρήθηκαν έτσι στη 2η θέση της βαθμολογίας.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 2-0 για τον Απόλλωνα, με τον Γρηγοράκη να ανοίγει το σκορ και τον Μουτσάι να διπλασιάζει τα τέρματα λίγο πριν το ημίχρονο με σουτ.

Στο δεύτερο μέρος ο Μουτσάι σκόραρε ξανά για τον Απόλλωνα με νέο σουτ στη γωνία του Καντουνατάκη για το 3-0, ενώ η ομάδα μας μείωσε λίγα δευτερόλεπτα πριν το τελευταίο σφύριγμα.

Ο Κουκουράκης πέρασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα Τσίτσα και το σουτ το οποίο επιχείρησε σταμάτησε πάνω στη γραμμή σε χέρι αμυντικού, με την ρέφερι Μπαντά να καταλογίζει το πέναλτι. Ο Λιονάκης ανέλαβε την εκτέλεση (φωτ. κάτω) και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.