04

Ιαν 2020

thanasiosΙδανικά ξεκίνησε το νέο έτος για την Κ16 του Πανακρωτηριακού. Τα παιδιά του Βασίλη Παπαδάκη επικράτησαν στο πρώτο παιχνίδι του 2020 με 2-0 του Θησέα στο γήπεδο Καθιανών.

Η ομάδα μας έκανε μία καλή εμφάνιση δείχνοντας ότι δεν επηρεάστηκε ιδιαίτερα από η διακοπή των εορτών που μεσολάβησαν όλο αυτό το διάστημα για Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά.

Η  υπεροχή στο πρώτο μέρος μετουσιάωθηκε σε γκολ δύο λεπτά πριν το ημίωρο του αγώνα.

Ο Σωτήρης Θανασιός ήταν εκείνος που "ξεκλείδωσε την αντίπαλη άμυνα, νικώντας τον Χαριτάκη με μακρινό αριστερό σουτ έξω από το ημικύκλιο της περιοχής.

O Θανασιός έχει ανοίξει κάτω το σκορ και σπεύδει να πανηγυρίσει το γκολ με τον προπονητή του

thanasios

thanasios1

thanasios2

thanasios3

Ο Χαλιβελάκης ήταν εκείνος που σφράγισε την επικράτηση αφού πέτυχε απο νωρίς το τελικό 2-0 λίγα λεπτά μετά. Δεν άλλαξε κάτι στο δεύτερο ημίχρονο με τον Πανακρωτηριακό να διατηρέι το προβάδισμα μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του ρέφερι Πολυθοδωράκη.