23

Φεβ 2020

minotayros-panakr k16

Ο Πανακρωτηριακός ήταν μαχητικός και πάλεψε το ντέρμπι της αγωνιστικής στο πρωτάθλημα Κ16 απέναντι στον Μινώταυρο, ο οποίος πήρε τελικά τη νίκη με 2-1.

Οι "πράσινοι" του Γιώργου Πανίδη μπήκαν μπροστά στο σκορ νωρίς στο παιχνίδι με την κεφαλιά του Σούλκε στο 15' ο οποίος άνοιξε το σκορ στο γήπεδο των Μουρνιών.

Ο Πανακρωτηριακός πάλεψε στα ίσια στη συνέχεια αν ξεκίνησε τον αγώνα με αυτή την ψυχρολουσία και έφτασε σχεδόν άμεσα λίγα λεπτά μετά στο 1-1 με σκόρερ τον Σταμπολάκη.

Τελικά στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους ο Μινώταυρος σκόραρε για δεύτερη φορά, με τον Στόϊτσο και πήρε τους τρεις βαθμούς, με την ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη να ασκεί πίεση για την ισοφάριση, η οποία δεν ήρθε τελικά μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.