LOGO PANAKROTIRIAKOS

Greek Bulgarian English French German Italian Romanian Russian

29

Φεβ 2020

K16 4Η Κ16 του Πανακρωτηριακού επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί απέναντι στη Δόξα Παχιανών το Σάββατο και δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει με 4-1 σε ματς για την 24η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος της ΕΠΣ Χανίων.

Με αυτό το τρίποντο επέστρεψε μάλιστα στα νικηφόρα αποτελέσματα και διατηρείται σταθερά στην πρώτη πεντάδα της βαθμολογίας και κοντά γενικά στην πρώτη τριάδα, αφού είναι στο -5 από εκεί.

Η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα από το πρώτο λεπτό του αγώνα και με όμορφο ποδόσφαιρο σε αρκετά σημεία, έφτασε σε πολύ ωραία τέρματα.

Η πίεση του πρώτου μέρους απέφερε το 1-0 λίγο πριν οι δύο ομάδες οδηγηθούν στ' αποδυτήρια, μετά από μία φάση διαρκείας στα καρέ του Ηλιάδη και τον Σταμπολάκη να σκοράρει με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

K16 10

Ο Κωνσταντίνος Σταμπολάκης σε φάση πάνω, άνοιξε το σκορ και πανηγυρίζει κάτω με τους συμπαίκτες του, ενώ πέτυχε αργότερα και το 3-0

K16 2

K16 3

K16 4

Όπως ακριβώς ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο, ξεκίνησε το δεύτερο, με γκολ. Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, ο Μιχάλης Κουκουράκης με μία φοβερή έμπνευση λίγο πάνω απο το κέντρο, σούταρε και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Δόξας για το 2-0.

K16

Ο Μιχάλης Κουκουράκης που διακρίνεται πάνω ήταν ο σκόρερ του 2-0 με ένα απίθανο γκολ σχεδόν από το κέντρο. Κάτω οι πανηγυρισμοί

K16 8

Ο Πανακρωτηριακός συνέχισε χωρίς πρόβλημα από εκεί και πέρα και έφτασε άνετα και σε ένα τρίτο γκολ στο 62' με τον Σταμπολάκη να σκοράρει ξανά.

Τέσσερα λεπτά μετά ήταν η σειρά του Σταματάκη να βάλει το όνομά του στη λίστα των σκόρερ του σημερινού αγώνα για το 4-0 της ομάδας μας.

K16 1

Ο Γιώργος Σταματάκης πέτυχε το 4-0 για τον Πανακρωτηριακό στο δεύτερο μέρος

K16 11

Η Δόξα κατάφερε να πετύχει από την πλευρά της το γκολ της τιμής στο φινάλε, για το τελικό 4-1.

Αξίζει να αναφερθεί ότι πήρε συμμετοχή σε αυτό το ματς και ο Λεωνίδας Κουκουράκης από την Κ14, ο οποίος στάθηκε μάλιστα άτυχος, αφού είδε τη μπάλα να μην του κάνει το χατίρι σε δύο προσπάθειες και να σταματά στο αντίπαλο δοκάρι.

Διαιτητής: Παναγόπουλος Βοηθοί: Μαυρεδάκης-Γεωργόπουλος

Πανακρωτηριακός (Βασίλης Παπαδάκης): Χατζηδάκης (60' Πατεράκης), Βαρδαλάκης, Πολιτάκης, Μιχ. Κουκουράκης, Καραμανώλης, Καμηλάκης, Σταμπολάκης (70' Κουτσογιαννάκης), Πενταράκης (41' Λεων. Κουκουράκης), Σταματάκης, Θανασιός (60' Αντ. Χατζηδάκης), Χαλεβελάκης (41' Παπαδόπουλος)

Δόξα Παχιανών (Νίκος Βοζινάκης): Ηλιάδης, Κρεμασμενάκης, Τζαγκαράκης, Δρικάκης, Μπουντίσα, Ζιρίδης, Παλάσσης, Μαλαμαδάκης, Λεβάκης, Μουζουράκης, Παπανίδης (αρχική 11άδα) Κουλιζάκης, Βίγλης