02

Φεβ 2015

ΕΘΚ-Α.Ο Χανιά 5-1Με νίκη συνέχισε η ομάδα Νέων της Ένωσης Θύελλα Καμίνια, στο εκτός έδρας παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (31/1) στο γήπεδο της Μ. Ελιάς, με αντίπαλο τη Δόξα Παχ. για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΝΕΩΝ της ΕΠΣ Χανίων, με σκορ 3-1.

Η ομάδα Νέων της ΕΘΚ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε πριν το τέλος του ημιχρόνου να ισοφαρίσει με πλασέ του Γκογκολάκη Β. μετά από πάσα του Γκαγκάκη. Στην επανάληψη ολοκληρώθηκε η ανατροπή με δύο (2) γκολ του Γιουσέφ, αρχικά με πλασέ έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Ταμπακάκη και λίγο αργότερα με σουτ εκτός περιοχής που κατέληξε στο "Γ" του τερματοφύλακα των γηπεδούχων, για να διαμοφώσει το τελικό 3-1.

Τμήμα ΝΕΩΝ (ΕΘΚ): Τριανταφυλλάκης Π. (Αντωνάκης Εμ.), Γκογκολάκης Δ., Γκογκολάκης Β., Ταμπακάκης Ερ., Περράκης Γ., Μαλανδράκης Χ., Γκαγκάκης Β., Πλατσιδάκης Εμ., Φουντουλάκης Αθ. (Καλλέργης Ιακ.), Μπαχολάρι Μ. (Γκούβερης Ιωαν.), Γιούσεφ Ι.