25

Ιαν 2016

ΕΘΚ-Ηρακλής Νερ. 0-0Ισόπαλη έληξε η χθεσινή αναμέτρηση στο γήπεδο Καθιανών ανάμεσα στην ομάδα Νέων της ΕΘΚ με την αντίστοιχη ομάδα του Ηρακλή Νερ., για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος "Ιωάννης ΣΥΓΓΕΛΑΚΗΣ" με σκορ 1-1.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο ημίχρονο και παρά τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών να πετύχουν κάποιο γκολ, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς τέρματα. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που στο 50' προηγήθηκαν, όμως ο Ταμπακάκης Ε. με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 65' πέτυχε ένα πολύ ωραίο γκολ και ισοφάρισε για την ομάδα μας σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Τμήμα ΝΕΩΝ ΕΘΚ (Μάνος ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΚΗΣ): Αντωνάκης, Γκογκολάκης Β., Ταμπακάκης Ε., Γκογκολάκης Δ., Καλλέργης Αλ., Καλέντζης Γ., Τζεμανάκης, Γιουσέφ (60' Ανδρεουλάκης), Σταγκουράκης (45' Νταβράνης), Καλέντζης Ν. (50' Ανδρεαδάκης), Μπαχολάρι