11

Δεκ 2016

Ένωση Θύελλα ΚαμίνιαΣημαντικό διπλό κατάφερε και πήρε η ομάδα μας,

χθες το απόγευμα στο γήπεδο της Σούδας, απέναντι στην αξιόλογη Α.Π Σούδας, με σκο 1-2.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι πολύ δυναμικά και κατάφερε στο 7' λεπτό να ανοίξει το σκορ με τον Κατσαμάνη και στο 20' λεπτό έκανε το 0-2 με διαγώνιο σουτ του Γιαννόπουλου, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα μας έριξε το ρυθμό του παιχνιδιού αλλά συνέχισε να δημιουργεί πολλές ευκαιρίες τις οποίες όμως δεν μετουσίωσε σε γκολ, έτσι η Α.Π Σούδας στο 80' λεπτό μείωσε με κεφαλιά του Πλανάκη σε 1-2. Προπονητής και παίχτες, μετά το τέλος του αγώνα αφιέρωσαν τη νίκη αυτή, στον Αλέκο Γεωργαλάκη που είχε τα γενέθλιά του.

ΑΠ Σούδας (Μιχάλης Χατζηγιάννης): Παναγιωτόπουλος, Δημοτάκης, Πετρουλάκης, Ποταμίτης (46’ Τσένκο), Ρηγάκης, Καραγιαννίδης Τσούρα, Λαβράνος (75’ Βεργεράκης), Πλανάκης, Τσιμπικίδης, Βασιλοδημητράκης (70’ Νικολακάκης)

Ένωση Θ.Κ (Σταμάτης Φλεμετάκης): Τριανταφυλλάκης, Τσαρδακάς, Ευαγγέλου (60’ Β. Γκογκολάκης), Μπικάκης, Δ. Γκογκολάκης, Μουσουράκης (70’ Λιονάκης), Γιαπιντζάκης, Τερεζάκης, Γιαννόπουλος, Ποντίκας, Κατσαμάνης (85’ Τσοκάνης)