Greek Bulgarian English French German Italian Romanian Russian

20

Δεκ 2016

Ένωση Θύελλα ΚαμίνιαΣυνέχεια στις καλές εμφανίσεις πραγματοποίησε η ομάδα μας τη Κυριακή το απόγευμα

στο γήπεδο των Καθιανών απέναντι στην ομάδα του Αστέρα Χαλέπας, την οποία νίκησε 4-1.

Μόλις στο 4΄λεπτό ο Κατσαμάνης έκανε το 1-0 και στο 15΄λεπτό ο Τερεζάκης σε μια φάση διαρκείας έκανε το 2-0, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη η ομάδα μας συνέχισε να πιέζει και να δημιουργεί αρκετές φάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία, στο 54΄λεπτό όμως ήταν η σειρά του Μπικάκη που μετά από ωραία ατομική ενέργεια από τα αριστερά έστειλε τη μπάλα στα δύχτια της αντίπαλης εστίας κάνοντας έτσι το 3-0. Στο 65΄λεπτό ο Κολοκοτρώνης κέρδισε πέναλτυ από το Ανδρεαδάκη και το μετουσίωσε σε γκολ ο Μαυριγιαννάκης κάνοντας έτσι το 3-1. Στο 75΄λεπτό μετά από εξαιρετική ασσίστ του Γιαννόπουλου και ιδανικό τελείωμα του Ποντίκα πραγματοποιήθηκε το τελικό 4-1 για την ομάδα μας.

Ένωση Θ.Κ. (Σταμάτης Φλεμετάκης): Ι. Ανδρεαδάκης, Μουσουράκης, Τσαρδακάς, Ευαγγέλου, Δ. Γκογκολάκης (35’ Ροζάκης), Μπικάκης, Γιαπιντζάκης (80’ Β. Γκογκολάκης), Τερεζάκης (70’ Γιουσέφ), Ποντίκας, Γιαννόπουλος, Κατσαμάνης

Αστέρας Χαλ. (Γιάννης Γιουμπάκης):Χατζής, Γ. Μαυριγιαννάκης (72 Κουρουτζίδης), Παπουτσής, Κολοκυθάς, Λαμάϊ, Κωστοπουλος, Κολοκοτρώνης, Στ. Μαυριγιαννάκης, Νικάκης, Ζαλιασβίλι, Σκυλογιάννης