26

Αυγ 2015

ΕΘΚ-Αστέρας Μ. 3-2Εναλλαγές στο σκορ και ανάμεικτα συναισθήματα είχε ο νικηφόρος αγώνας της ομάδας μας, που κατάφερε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού στο γήπεδο των Καθιανών, να πάρει τη νίκη απέναντι στον Αστέρα Μαν. για τη 2η αγωνιστική του Κυπέλλου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 2', ωστόσο με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Κούγκουλος με ωραίο σουτ έκανε το 1-1 που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη στο 55' ο Γιαννόπουλος με ιδανικό πλασέ έδωσε στην ΕΘΚ το προβάδισμα, όμως στο 70' ο Αστέρας Μ. ισοφάρισε σε 2-2. Στις καθυστερήσεις του παιχιδιού ο Σηφάκης σηκώθηκε ψηλότερα απ' όλους και με "καρφωτή" κεφαλιά "λύτρωσε" την ομάδα μας διαμορφώντας το τελικό 3-2.

Ένωση Θύελλα Καμίνια: Τριανταφυλλάκης, Σουλτάνος, Σηφάκης, Καϊάς (70' Λιονάκης Δ.), Ευαγγέλου, Ανδρεαδάκης Π., Κούγκουλος, Γκαγκάκης, Γιαπιντζάκης, Παπαδάκης (35' Ράπτης), Γιαννόπουλος (65' Μουσουράκης)