logoΟ Πανακρωτηριακός Α.Ο είναι εδώ και 25 χρόνια ο μόνιμος εκπρόσωπος του Ακρωτηρίου στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Χανίων. Η ομάδα έχει παρουσιάσει μια σταθερότητα με συνεχή παρουσία στην Α' ερασιτεχνική κατηγορία της ΕΠΣ και έχει κερδίσει την εκτίμηση και τον σεβασμό όλης της ποδοσφαιρικής και γενικότερα αθλητικής κοινωνίας των Χανίων.
Έπειτα όμως από τη ραγδαία ανάπτυξη του Ακρωτηρίου τα τελευταία χρόνια σε όλα τα επίπεδα κρίνουμε σκόπιμο και απαραίτητο να ανεβάσουμε τον πήχη των φιλοδοξιών μας ως σωματείο.
Γενικά το Δ.Σ πιστεύει ότι πρέπει να χτιστεί ένα σωματείο υγιές με γερές βάσεις για το μέλλον και να αναδειχθεί η σωστή αθλητική παιδεία.

Δημιουργήθηκε : 23 Νοεμβρίου 2014

ΑΕ Κυδωνίας-ΕΘΚ 1-0Στο τελευταίο λεπτό του αγώνα λύγισε η ΕΘΚ και ενώ από το 72' αγωνιζόταν με 10 παίκτες, στο σημερινό παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο Αλικιανού, με αντίπαλο την ομάδα της Α.Ε Κυδωνίας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β' κατηγορίας της ΕΠΣ Χανίων.

Η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα στο πρώτο ημίχρονο και στις αρχές της επανάληψης, ωστόσο μετά την αποβολή στο 72' με 2η κίτρινη κάρτα του Λιονάκη, δέχθηκε την πίεση των γηπεδούχων που καρποφόρησε στο 90' στην τελευταία ουσιαστικά προσπάθεια τους για να πάρουν τη νίκη.

ΕΘΚ: Κουρομιχελάκης, Λιονάκης, Ευαγγέλου, Τσαρδακάς, Καστρινάκης, Σκριάπας, Κουβάτσης, Τσάρτσιου (87' Σφακιανάκης), Παπαδάκης (75' Καλλιγέρης), Λειβαδιτάκης (60' Κελάκης), Μουσουράκης.