LOGO PANAKROTIRIAKOS

Greek Bulgarian English French German Italian Romanian Russian

logoΟ Πανακρωτηριακός Α.Ο είναι εδώ και 25 χρόνια ο μόνιμος εκπρόσωπος του Ακρωτηρίου στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Χανίων. Η ομάδα έχει παρουσιάσει μια σταθερότητα με συνεχή παρουσία στην Α' ερασιτεχνική κατηγορία της ΕΠΣ και έχει κερδίσει την εκτίμηση και τον σεβασμό όλης της ποδοσφαιρικής και γενικότερα αθλητικής κοινωνίας των Χανίων.
Έπειτα όμως από τη ραγδαία ανάπτυξη του Ακρωτηρίου τα τελευταία χρόνια σε όλα τα επίπεδα κρίνουμε σκόπιμο και απαραίτητο να ανεβάσουμε τον πήχη των φιλοδοξιών μας ως σωματείο.
Γενικά το Δ.Σ πιστεύει ότι πρέπει να χτιστεί ένα σωματείο υγιές με γερές βάσεις για το μέλλον και να αναδειχθεί η σωστή αθλητική παιδεία.

Δημιουργήθηκε : 09 Οκτωβρίου 2016

Ένωση Θύελλα Καμίνια Σημαντικό βαθμό απέσπασε η ομάδα μας, χθες το απόγευμα στο γήπεδο των Αγ. Αποστόλων,

απέναντι στη μαχητική ομάδα του Χάλη. Η ομάδα μας παρά τις απουσίες που είχε και τη μέτρια εμφάνιση που πραγματοποίησε στο πρώτο ημίχρονο έδειξε χαρακτήρα μέχρι το 90' λεπτό και κατάφερε δύο φορές στη διάρκεια του αγώνα να ισοφαρίσει. Αν και βρέθηκε μόλις στο 10' να χάνει 1-0 από γκολ που πέτυχε ο Κοπάτσι, στο 30' ο Τσαρδακάς κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ολιγωρία της άμυνας του Χάλη και να ισοφαρίσει με κεφαλιά . Πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανυγηρισμοί ο Κοπάτσι και πάλι έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Χάλη. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έπαιξε κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα στο 70' ο Γιαννόπουλος, μετά από εκτέλεση φάουλ του Κουβάτση, με ένα αριστερό σουτ να στείλει την μπάλα στα δίχτυα για να κάνει το 2-2 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Το συγκρότημα του Σταμάτη Φλεμετάκη πραγματοποίησε κι' άλλες ευκαιρίες για να πάρει τους τρεις βαθμούς αλλά δεν τα κατάφερε. Έντονα είναι τα παράπονα της ομάδας μας για τους  βοηθούς του διαιτητή της αναμέτρησης κ. Τσαγκαράκη καθώς και τα δύο γκολ που πέτυχε η ομάδα του Χάλη ήταν ξεκάθαρα οφσαϊντ.

Χάλης (Παντελής Μαυρεδάκης): Α.Μήτρου, Παλιουδάκης, Σκουμπάκης, Β.Σταφύλοβ (80’ Τσάμι), Γεώργας, Κουφάκης, Ν.Σταφύλοβ, Α.Κοπάτσι, Ηλιάκης, Μπέιντο, Σαχμπαζίδης (63' Λενταράκης)

Ένωση Θύελλα Καμίνια (Σταμάτης Φλεμετάκης): Τριανταφυλλάκης, Ροζάκης, Τσαρδακάς, Ευαγγέλου, Κουβάτσης, Γκαγκάκης, Γιαπιντζάκης, Ποντίκας (46’ Γιαννόπουλος), Κατσαμάνης (60’ Γιουσέφ), Σοφιανόπουλος, Μπικακης (80’ Δ.Γκογκολάκης)