logoΟ Πανακρωτηριακός Α.Ο είναι εδώ και 25 χρόνια ο μόνιμος εκπρόσωπος του Ακρωτηρίου στα τοπικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Χανίων. Η ομάδα έχει παρουσιάσει μια σταθερότητα με συνεχή παρουσία στην Α' ερασιτεχνική κατηγορία της ΕΠΣ και έχει κερδίσει την εκτίμηση και τον σεβασμό όλης της ποδοσφαιρικής και γενικότερα αθλητικής κοινωνίας των Χανίων.
Έπειτα όμως από τη ραγδαία ανάπτυξη του Ακρωτηρίου τα τελευταία χρόνια σε όλα τα επίπεδα κρίνουμε σκόπιμο και απαραίτητο να ανεβάσουμε τον πήχη των φιλοδοξιών μας ως σωματείο.
Γενικά το Δ.Σ πιστεύει ότι πρέπει να χτιστεί ένα σωματείο υγιές με γερές βάσεις για το μέλλον και να αναδειχθεί η σωστή αθλητική παιδεία.

Δημιουργήθηκε : 07 Ιανουαρίου 2016
ΕΘΚ-Άμιλλα 2-3Σπουδαία βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η Ένωση Θύελλα-Καμίνια στο γήπεδο του Ταυρωνίτη, καθώς επικράτησε με το εντυπωσιακό 4-1 με αντίπαλο την Άμιλλα.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας προηγήθηκε στο 15' όταν από την εκτέλεση κόρνερ του Ευαγγέλου, ο Ανδρεαδάκης Π. σηκώθηκε πιο ψηλά απ' όλους και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Στο 29' ο Λειβαδιτάκης με ωραία εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στο 37' ο Ανδρεαδάκης Π. με δυνατό σουτ έκανε το 0-2 που ήταν το αποτέλεσμα στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 50' με πέναλτι, αλλά στο 57' ο Σέσι συνδυάστηκε με τον Κελάκη και ο τελευταίος με πλασέ έγραψε το 1-3. Στο 74' ο Ανδρεαδάκης Π. σκόραρε με διπλή προσπάθεια, καθώς στο πρώτο σουτ που επιχείρησε η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επαναφορά σημείωσε "χατ-τρικ" ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ σε 1-4. Στο 83' ο Σέσι ανατράπηκε στην περιοχή κερίζοντας πέναλτι, αλλά ο Παπαδάκης δεν κατάφερε να σκοράρει.

Ε.Θ.Κ. (Μιχάλης ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ): Ανδρεαδάκης Κ., Ευαγγέλου, Λιονάκης Μ., Σουλτάνος, Γκογκολάκης Β., Παπαδάκης, Λειβαδιτάκης (60' Σέσι), Γιαπιντζάκης, Γκαγκάκης (50' Γιαννόπουλος), Ανδρεαδάκης Π., Κελάκης (75' Βολακάκης)