04

Ιαν 2015

Απόλλων-ΕΘΚ 2-1Με αρκετές απουσίες αγωνίστηκε η ομάδα Νέων της Ένωσης Θύελλα Καμίνια, στο σημερινό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Σούδας, με αντίπαλο την ομάδα Νέων του Απόλλων για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΝΕΩΝ της ΕΠΣ Χανίων και ηττήθηκε με 2-1.

Παρά τις απουσίες η ομάδα μας πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στο πρώτο μέρος του αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ με την έναρξη του β' ημιχρόνου. Στη συνέχεια προσπάθησε και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 50' με ωραία ενέργεια και σουτ του Γκαγκάκη, όμως στο 62' σε μία αδράνεια της άμυνας δέχθηκε και δεύτερο τέρμα. Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι, το οποίο όμως απέκρουσε πέφτοντας στη σωστή γωνία ο Τριανταφυλλάκης.

Τμήμα ΝΕΩΝ (ΕΘΚ): Τριανταφυλλάκης Π., Γκογκολάκης Δ., Γκογκολάκης Β., Ταμπακάκης Ερ., Γκούβερης Ι., Γκαγκάκης Β., Καρακαλίδης Π., Πλατσιδάκης Εμ., Καλλέργης Ιακ., Μπαχολάρι Μ., Γιούσεφ Ι.