11

Ιαν 2016

ΕΘΚ-Παγχανιακός 1-1Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα της Ένωσης Θύελλα-Καμίνια στη χθεσινή αναμέτρηση στο γήπεδο Καθιανών με αντίπαλο τον Ποσειδώνα Καμιασιανών Ραπανιανών και κατάφερε παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2, να ισοφαρίσει και να πάρει έναν πολύ σημαντικό βαθμό.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ξεκίνημα του παιχνιδιού και κατάφεραν στο πρώτο 15λεπτο να προηγηθούν με 0-2, αλλά λίγο πριν το ημίχρονο η ομάδα μας μείωσε σε 1-2, όταν από σέντρα του Κελάκη, ο Γιαννόπουλος με κοντινή προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Στην επανάληψη η ομάδα μας ισορρόπησε τον αγώνα και κατάφερε στο 81' να ισοφαρίσει σε 2-2 έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια του Γιαπιντζάκη και διαγώνιο σουτ.

Ε.Θ.Κ (Μιχάλης ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ): Ανδρεαδάκης Κ., Ευαγγέλου, Ροζάκης (75' Σέσι), Μουσουράκης, Γκογκολάκης Β. (70' Λιονάκης Μ.), Παπαδάκης, Γιαπιντζάκης, Γκαγκάκης (35' Λειβαδιτάκης), Γιαννόπουλος, Ανδρεαδάκης Π., Κελάκης