LOGO PANAKROTIRIAKOS

Greek Bulgarian English French German Italian Romanian Russian

23

Φεβ 2014

ΕΘΚ-Φωστήρας 2-2Χορταστικό ποδόσφαιρο παίχτηκε την Κυριακή το πρωί στο γήπεδο των Καθιανών, όπου η ΕΘΚ και ο Φωστήρας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 2-2, σε ένα παιχνίδι που σίγουρα απόλαυσαν οι φίλοι των δύο ομάδων που βρέθηκαν στις κερκίδες.

Η ΕΘΚ μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και ευτύχησε να προηγηθεί γρήγορα στο 5' με τον Γαβαλά, ωστόσο ο Φωστήρας έκανε την ανατροπή εκμεταλλευόμενος τα λάθη της άμυνας στο 19' και το 31'. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ΕΘΚ κατάφερε να ισοφαρίσει με πέναλτι που κέρδισε ο Καυκαλάς στο 76' και εκτέλεσε εύστοχα ο Κελάκης. Στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα χάθηκαν σημαντικές ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη η ομάδα μας, από τους  Γαβαλά, Φλεμετάκη και Σκριάπα, όμως τα σουτ τους δεν βρήκαν δίχτυα. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, οι δύο (2) αποβολές για παίκτες του Φωστήρα, η μία στο 59' σε ανατροπή του Καυκαλά έξω από την περιοχή και η 2η στο 81' για σκληρό μαρκάρισμα.

Ε.Θ.Κ: Κελάκης, Σοφιανόπουλος, Μαυρογιαννάκης, Σκριάπας, Κουβάτσης (20' Καλυβιανάκης), Τσακαλίδης (72' Bourbeau  D.), Φλεμετάκης, Ανδρεαδάκης, Καυκαλάς, Βροντάκης (70' Πέτσας), Γαβαλάς.

• Ε.Θ.Κ - Φωστήρας: 2-2_4
  • Περιγραφή: Ε.Θ.Κ - Φωστήρας: 2-2 στο γήπεδο Καθιανών στις 22/2/2014 για την 20η αγωνιστική.
  • Ε.Θ.Κ - Φωστήρας: 2-2_2
  • Ε.Θ.Κ - Φωστήρας: 2-2_9
  • Ε.Θ.Κ - Φωστήρας: 2-2_10