Greek Bulgarian English French German Italian Romanian Russian

07

Δεκ 2016

Πανακρωτηριακός Α.ΟΤη θέση της στην επόμενη φάση του κυπέλλου Χανίων,

εξασφάλισε σήμερα το απόγευμα η ομάδα μας, αφού νίκησε την ομάδα του Γρανίτη εκτός έδρας με σκορ 1 - 3. Η ομάδα μας προηγήθηκε με πέναλτι που κέρδισε ο Μπαδιεριτάκης και εκτέλεσε εύστοχα ο Αδαμόπουλος στο 20' λεπτό. Η αξιόλογη ομάδα της Αγ. Μαρίνας κατάφερε και ισοφάρισε στο 78' λεπτό με τον Αράπη, αλλά η ομάδα μας δεν έχασε την αυτοσυγκέντρωση και την ψυχραιμία της και κατάφερε, με τον συνήθη ύποπτο, Σάκη Μπαδιεριτάκη, να πετύχει δύο πολύ γρήγορα γκολ στο 85΄ λεπτό και στο 89΄ λεπτό στέλνοντας την ομάδα μας στην επόμενη φάση του θεσμού του κυπέλλου Χανίων.Στα αξιοσημείωτα του αγώνα είναι η παρθενική εμφάνιση με την φανέλα της ομάδας μας του πολύπειρου επιθετικού Νίκου Βακαλουνάκη, ο οποίος πέρασε αλλαγή στο 75' λεπτό της αναμέτρησης και η παρουσία του σίγουρα προσθέτει εμπειρία και ποιότητα, βοηθώντας την να κατακτήσει τους στόχους της.

Γρανίτης (Γιώργος Μπονατάκης): Ιωακιμείδης, Δασκαλάκης, Κυριακάκης, Μπουρμπάκης, Παπαδόπουλος, Καστρινάκης (25’ λ.τρ. Κουτουλάκης), Μπεριάδης, Πατρικάκης, Κουμανδράκης (70’ Δράμι), Κισσανάκης (70’ Μαραγκάκης), Αράπη

Πανακρωτηριακός (Μανώλης Πηγουνάκης): Χριστουλάκης, Αρβανιτάκης (20’ λ.τρ. Μαριανάκης), Παπακαστρήσιος, Αδαμόπουλος, Ξεκουκουλωτάκης, Ξανθουδάκης, Μπάτζιο, Γιαννολάρης (65’ Κελαϊδής, Κοπανάκης, Δημούσης (75’ Βακαλουνάκης), Μπαδιεριτάκης