28

Φεβ 2016

Άπτερα-ΕΘΚ 3-1Μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε η ομάδα της Ένωσης Θύελλα-Καμίνια στη σημερινή αναμέτρηση στο γήπεδο της Μ. Ελιάς και πήρε ένα πολύ σημαντικό βαθμό απέναντι στον πρωτοπόρο Κρητικό Αστέρα με σκορ 1-1.

Η ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για να πετύχει κάποιο τέρμα και στο 35' κατάφερε να ανοίξει το σκορ, όταν από πάσα του Κοπανάκη, ο Κελάκης με ιδανικό τελείωμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν τον αγώνα και στο 70' διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 .

Ε.Θ.Κ (Μιχάλης ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ): Τριανταφυλλάκης, Ευαγγέλου (80' λ. τρ. Βολακάκης), Ροζάκης Λιονάκης, Γκογκολάκης Β., Παπαδάκης, Γαβαλάς, Γιαπιντζάκης, Γκαγκάκης (75' Γιαννόπουλος), Κοπανάκης (85' Λειβαδιτάκης), Κελάκης