28

Φεβ 2016

ΕΘΚ-Α.Ο Χανιά 1-0Δεν κατάφερε να αποσπάσει κάποιο θετικό αποτέλεσμα η ομάδα Νέων της ΕΘΚ στην σημερινή αναμέτρηση στο γήπεδο της Μ. Ελιάς, απέναντι στην ομάδα Νέων του Α.Ο Χανιά. Η ομάδα μας βρέθηκε να προηγείται με 1-0 στο ημίχρονο, αλλά τελικά ηττήθηκε με σκορ 3-1.

Στο α' μέρος η ομάδα μας πρηγήθηκε στο 20' με πλασέ του Καλέντζη Ν., όμως στην επανάληψη και συγκεριμένα στο 45' ήρθε η ισοφάριση για τους γηπεδούχους, οι οποίοι στο τελευταίο 10λεπτο του αγώνα πέτυχαν ακόμη δύο (2) τέρματα και πήραν τη νίκη με σκορ 3-1.

Τμήμα ΝΕΩΝ ΕΘΚ (Μάνος ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΚΗΣ): Αντωνάκης, Καλέντζης Γ. (36' Ταμπακάκης), Γκούβερης, Μαλανδράκης, Τζεμανάκης, Ανδρεαδάκης Ε. (36' Γιουσέφ Ι.) (51' Νταβράνης), Μπαχολάρι, Σταγκουράκης, Lici, Ράπτης, Καλέντζης Ν.