09

Σεπ 2017

ΕΘΚ-Ν. ΗΡΑΚΛΗΣ 3-0Ιδανικό ξεκίνημα για τη νεανική ΕΘΚ που ήταν καλύτερη σε όλο το 90λεπτο, παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες χωρίς να κινδυνέψει ιδιαίτερα και επιβλήθηκε με σκορ 3-0, απέναντι στην επίσης νεανική ομάδα του Νέου Ηρακλή.

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε την ομάδα μας μπροστά στο σκορ με 2-0 με τα γκολ του Γιάννη Κελάκη στο 22' με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Σέσι και στο 43' με κοντινό πλασέ.

Στην επανάληψη μετά από την πολύ όμορφη συνεργασία του Κελάκη με τον Παπαδάκη, ο τελευταίος με έξοχο πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

ΕΘΚ (Κολοκοτρώνηνς): Λάκκας, Μπικάκης, Γκογκολάκης Β., Βολακάκης, Γκογκολάκης Δ., Γιουσέφ, Γκαγκάκης, Παπαδάκης, Λιονάκης Μ.(79' Μπαχολάρι), Σέσι (65' Σουλτάνος), Κελάκης (88' Γκούβερης)