19

Ιαν 2014

Ένωση Θύελλα ΚαμίνιαΜετά από ένα πολύ καλό παιχνίδι, ήρθε η λύτρωση στο τέλος και η ΕΘΚ πήρε στο τρίποντο με αντίπαλο τα Σφακιά.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν άτυχη χάνοντας πολλές ευκαιρίες με σπουδαιότερες αυτές του Μπαρμπόπουλου, ο οποίος στο 2' και στο 14' σε τετ-ατ-τετ και στο 20' με σουτ στο δοκάρι δεν μπόρεσε να ανοίξει το σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο τη σκυτάλη των χαμένων ευκαιριών πήρε ο Ανδρεαδάκης Π. όταν στο 63' και στο 77' σε τετ-ατ-τετ και στο 80' σουτ στο δοκάρι δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Η λύτρωση και το 1-0 έγινε στο 85' με ωραία κεφαλιά του Σκριάπα ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Φλεμετάκη. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Καστρινάκης από τη μικρή περιοχή με κεφαλιά έχασε την ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας.

Ε.Θ.Κ: Κελάκης, Καστρινάκης, Μαστρογιαννάκης (84' Μπερεδάκης), Καλλέργης, Τσάρδακας, Σκριάπας, Φλεμετάκης, Ανδρεαδάκης Π., Καυκαλάς (90' Κυριακάκης), Βροντάκης (9' τρ. Γαβαλάς), Μπαρμπόπουλος.

• ΕΘΚ - Σφακιά: 1-0_6
  • Περιγραφή: Ε.Θ.Κ - Σφακιά: 1-0 στο γήπεδο Καθιανών στις 19/1/2014 για την 16η αγωνιστική.
  • ΕΘΚ - Σφακιά: 1-0_5
  • ΕΘΚ - Σφακιά: 1-0_3
  • ΕΘΚ - Σφακιά: 1-0_10