04

Δεκ 2016

Ένωση Θύελλα ΚαμίνιαΠολύ σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα μας, χθες το απόγευμα στο γήπεδο των Καθιανών, απέναντι στην ομάδα του Φωστήρα.

Πολύ σημαντική και για βαθμολογικούς αλλά και για ψυχολογικούς λόγους, αφού η ομάδα μας προερχόταν από δύο συνεχόμενες ήττες. Το συγκρότημα του Σταμάτη Φλεμετάκη παρουσίασε μια πολύ καλή εικόνα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και έφτασε έτσι στη νίκη με σκορ 4-2. Στο 25' λεπτό ο Ποντίκας άνοιξε το σκορ με πολύ ωραίο τελείωμα μετά από εξαιρετική ασσίστ του Ευαγγέλου. Στη συνέχεια τη σκυτάλη πήρε ο Κατσαμάνης πετυχαίνοντας το παρθενικό του γκολ για φέτος με ωραία προβολή μέσα από τη μικρή περιοχή. Λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο ο Φωστήρας εκμεταλλεύτηκε μία από τις λιγοστές ολιγωρίες της άμυνάς μας και μείωσε σε 2-1 με σκόρερ το Ντούφα. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και έχοντας πάλι τον έλεγχο της αναμέτρησης, η ομάδα μας, πέτυχε και τρίτο γκολ με το νεαρό και ταλαντούχο Γκογκολάκη Δημήτρη. Το δείκτη του σκορ ανέβασε σε 4-1 ο Γιαπιτζάκης στο 80' λεπτό με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή. Το μόνο που κατάφερε ο Φωστήρας ήταν να μειώσει σε 4-2 και πάλι με τον Ντούφα στο 87' λεπτό.

Ένωση Θ.Κ. (Σταμάτης Φλεμετάκης): Ι. Ανδρεαδάκης, Ευαγγέλου, Μουσουράκης (70’ λ.τρ. Β. Γκογκολάκης), Τσαρδακάς (70’ Βολακάκης), Μπικάκης, Δ. Γκογκολάκης, Γιαννόπουλος, Ποντίκας, Γιαπιντζάκης, Γκαγκάκης (80’ λ.τρ. Τσοκάνης), Κατσαμάνης

Φωστήρας (Παναγιώτης Παλαθούρας): Μουτζούρης (46’ Καλλιόρας), Αμαξόπουλος, Κατωτικίδης (30’ λ.τρ. Ντούφας), Ματζορογεώργος, Κουνάβας, Μανουσάκης, Αικατερίνης (46’ λ.τρ. Μαλαμαδάκης) Παπακαστρήσιος, Περράκης, Ξενάκης, Παλαθούρας